- - - ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Πυθαγόρας ΑΕ Καρλόβασι ΑΟ Πολυκράτης samos samos samos Φοίνικας Διαγόρας Ραχών Ικαρίας samos samos samos samos samos samos samos ΑΣΣΑ Αναγέννηση
Για μεγέθυνση κάντε κλικ πάνω στην κάρτα
samos

Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου 2012

Ένωση-Διαγόρας : 7-1
Παίζοντας καλό ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Ένωσης πήρε τελικά μια εύκολη νίκη από το φιλότιμο Διαγόρα που προσπάθησε μόνο στο πρώτο σαρανταπεντάλεπτο . Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 21΄ με τον Τσαμουδάκη, στο 32΄ ο Θύμιος, ισοφάρισε  το 1-1  σκορ ημίχρονου.  Στο 53΄ο Βούρος  πέτυχε το 2-1 , το 3-1 έκανε με αυτογκόλ ο Τσεπέρκας  στο  60΄ , το 4-1 ο Φτενογιάννης  στο 71΄ το δείκτη του σκορ ανέβασε στο 5-1 ο Βούρος στο 79΄ (δεύτερο προσωπικό) , το τελικό 7-1 έκανε ο Γιαννούλης  με γκολ που πέτυχε στο 83΄και 98΄.

Πολυκράτης – Αρίσταρχος  2-1
Ο Πολυκράτης  πήρε τη νίκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος  για τη σεζόν 2012-2013 από τον Αρίσταρχο με 2-1 .  Το  1-0 έκανε ο Φλώρος στο 35΄  για να ισοφαρίσει ο Κάρσας στο 60΄ σε 1-1, το γκολ που χάρισε τη νίκη στην ομάδα του Πυθαγορείου πέτυχε ο Λιόγκας στο 80΄ . Οι γηπεδούχοι είχαν και τρία δοκάρια στο παιγνίδι επίσης από το 60΄επαιζαν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Λάζη .