- - - ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Πυθαγόρας ΑΕ Καρλόβασι ΑΟ Πολυκράτης samos samos samos Φοίνικας Διαγόρας Ραχών Ικαρίας samos samos samos samos samos samos samos ΑΣΣΑ Αναγέννηση
Για μεγέθυνση κάντε κλικ πάνω στην κάρτα
samos

Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου 2012

Πολυκρατης-Καρλόβασι-3-2

Ο Πολυκράτης αν και καρδιοχτύπησε στο τέλος πήρε μια δίκαια νίκη πρόκριση  για την επομένη φάση από την ομάδα του Καρλοβάσου που προσπάθησε μόνο στα τελευταία λεπτά.

Oι παίχτες του Γ. Αρχοντούλη άνοιξαν το σκορ στο 31΄με τον Γεωργιάδη και στο 33΄ο ίδιος ποδοσφαιριστής διπλασίασε τα τέρματα της ομάδος του σκορ ημιχρόνου  . Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι και μέχρι το 63΄ πήραν μια ελαφρά πρωτοβουλία χωρίς όμως αποτέλεσμα   για να φτάσουμε στο 75΄ και οι γηπεδούχοι με το Σίδερη να ανεβάζουν το δείκτη του σκορ στο 3-0. Η ομάδα του Καρλοβάσου μείωσε στο 86΄με πέναλτι που εκτέλεσε ο Γ.Κατσιάνης  και στο 89΄ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκανε το τελικό 3-2.
Στο τελευταίο   λεπτό των καθυστερήσεων (95΄) φεύγει από αριστερά ο Σίδερης, αμυντικός του Καρλοβάσου τον τραβάει από την φανέλα , όμως ο διαιτητής δεν αφήνει πλεονέκτημα  παρόλο που η μπάλα κατέληξε στο Γεωργιάδη και  αυτός την έστειλε στα  δίχτυα  το γκολ  δεν μέτρησε  διότι  ο διαιτητής έδωσε το φάουλ υπέρ του Πολυκράτη . Χωρίς να εκτελεστεί το φάουλ που κέρδισε ο Πολυκράτης ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη του αγώνα, έτσι όσοι παρακολούθησαν το παιγνίδι ήταν σε σύνχιση αν το σκορ τελικά ήταν 3-2 ή 4-2.
Ο Πολυκράτης τώρα καλείται να αντιμετωπίσει τον Πυθαγόρα στο γήπεδο  Κοντακαιϊκων .
Πολυκράτης:( Γ. Αρχοντούλη ) Λύκος, Φουντουλάκος, Κακάνης, Χλέκος, Αναστασιάδης, Σιδέρης Ε., Λιόγκας, Φλώρος, Λάζη, Γεωργιάδης, Καρύδης

Καρλόβασι:( Σ. Λατσάρας) Καλατζής, Ζορμπάς, Τσερβενάκου,Κωνσταντινίδης, Κατζιλιέρης, Μαρτζάβας, Καραμαρούδης, Πλατίγκος, Κουφογιάννης Κατσιάνης Γ., Κατσιάνης Α.,