- - - ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Πυθαγόρας ΑΕ Καρλόβασι ΑΟ Πολυκράτης samos samos samos Φοίνικας Διαγόρας Ραχών Ικαρίας samos samos samos samos samos samos samos ΑΣΣΑ Αναγέννηση

Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου 2012

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ–ΑΕ ΒΑΘ. ΠΑΝΣ/ΚΟΥ

Κύπελλο Σάμου
Κανονικός αγώνας 2-2  Παράταση 3-3  Πέναλτι 3-4
Στις 23/9/2012 το απόγευμα έγινε το τοπικό ντέρμπι και εξελίχθηκε σε ένα πολύ καλό αγώνα με  το σκορ να αλλάζει συνέχεια και φτάσαμε στα πέναλτι.
Οι δυο ομάδες στον 1ο ημίχρονο παρουσιάστηκαν παίζοντας πολύ αμυντικά. Η Ένωση είχε τον έλεγχο του αγώνα και ο Μιχαλόπουλος έχασε πολλές ευκαιρίες (στο  27΄σουτάρει αποκρούει το τερματοφύλακας,στο 29΄σουτάρει αποκρούει  ο Δήμος της Αναγέννησης πάνω από την γραμμή τέρματος , στο 32΄σουτ  αποκρούει σε κόρνερ ο τεματοφύλακας)
Στο 36΄ ο Γεωργαντάς της Αναγέννησης με σουτ  κάνει το 1-0.
Στο 2ο ημίχρονο παίχτηκε ωραίο ποδόσφαιρο και από τις δυο ομάδες . Στο 72΄γίνεται το 1-1 από τον Παπαχρήστου.
Το 1-2 στο 74΄ μετά από  φάουλ που εκτελεί ο Βούρος  , ο τερματοφύλακας δεν αποκρούει σταθερά και ο Μιχαλόπουλος κάνει το 1-2
Στο 79΄κεφαλιά του Τάτση το 2-2.
Στην παράταση οι ομάδες φάνηκαν κουρασμένες και παίχτηκε λίγο σωστό ποδόσφαιρο.
Στο 108΄ η Αναγέννηση προηγείται με 3-2 με κεφαλιά του Αλιμέμα.
Στο 116΄ ο Μιχαλόπουλος ισοφαρίζει με κεφαλιά 3-3.
Στο 118΄ με σουτ του Βούρου  βρίσκει το δοκάρι.