- - - ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Πυθαγόρας ΑΕ Καρλόβασι ΑΟ Πολυκράτης samos samos samos Φοίνικας Διαγόρας Ραχών Ικαρίας samos samos samos samos samos samos samos ΑΣΣΑ Αναγέννηση
samos

Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012

Α.Ε Καρλόβασι-Ένωση: 0-1

Του Κυρ. Αγγελέτου
Μεγάλη νίκη στο ντέρμπυ της 8ης αγωνιστικής για την Ένωση που ήταν καλύτερη και κέρδισε δίκαια με σκορ 1-0 που πέτυχεο Τσεσμελή στο 29'με κεφαλιά ύστερα από φάουλ του Βούρου. Στο πρώτο ημίχρονο η Ένωση μπήκε δυνατά και έκανε ευκαιρίες , στο 4' σέντρα του Σεβαστάκη κεφαλιά του Γιαννούλη αποκρούσει Καλατζής , στο 29' φάουλ Βούρου κεφαλιά Τσεσμελή γκολ 0-1,στο 33' σουτ Σιαφύλιου στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ, Στο 39' φάση διαρκείας σουτ του Βούρου αποκρούσει ο Καλατζή σε κόρνερ το εκτελεί ο Σεβαστάκης στον Γιαννούλη το σουτ που επιχειρεί φεύγει άουτ. Στο δεύτερο ημίχρονο το Καρλόβασι πίεσε για να ισοφαρίσει αλλά η άμυνα της Ένωσης ήταν "κλειδωμένη" . Στο 65' Πλάγιο Κατσιάννη Α. κεφαλιά του Τζιομπαϊ η μπάλα λίγο έξω από την εστία του Θηριανού και στο 73' σουτ Τζιομπάι αποκρούει ο Θηριανός. Στο τέλος του παιχνιδιού και οι δύο ομάδες έδωσαν συγχαρητήρια στη διαιτητική τριάδα για την άψογη διαιτησία τους