- - - ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Πυθαγόρας ΑΕ Καρλόβασι ΑΟ Πολυκράτης samos samos samos Φοίνικας Διαγόρας Ραχών Ικαρίας samos samos samos samos samos samos samos ΑΣΣΑ Αναγέννηση
samos

Δευτέρα 14 Ιανουαρίου 2013

Φοιτητές-Λυκούργος: 1-0

(Του Κυρ. Αγγελέτου)
Στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής της Β' Κατηγορίας Σάμου οι Φοιτητές  υποδέχτηκαν την ομάδα του Λυκούργου και την κέρδισαν με σκορ 1-0.  Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με μια μικρή υπεροχή των γηπεδούχων που δημιούργησαν κάποιες ευκαιρίες για γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα άλλαξαν με τους γηπεδούχους να επιβάλουν τον ρυθμό τους και να δημιουργούν αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Στο 47'απευθείας εκτέλεση φάουλ Γεροντή η μπάλα στο κάθετο δοκάρι και άουτ, Στο 69' απευθείας εκτέλεσε  κόρνερ Γεροντή και 1-0 . Τέλος να αναφέρουμε πως ο Άρχων του αγώνα στο 83' διέκοψε το παιχνίδι για τρία λεπτά  λόγω υβριστικών συνθημάτων των φιλάθλων.
Φοιτητές:   Κατσουρίνης, Δήμος, Τσιρίγκας, Γεροντής, Κλίαρης Δ., Τρίψας, Κλιάρης Ε., Κούρος,Τσακίρης,Περβολαράκης.
Λυκούργος: Καραγιάννης, Γατσής, Πυργιώτης, Ταλαίπωρος, Κούντσουρος, Φείδης, Παραστρατίδης, Πυργιώτης, Αξιώτης, Πετράκης, Μιχελής.