- - - ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Πυθαγόρας ΑΕ Καρλόβασι ΑΟ Πολυκράτης samos samos samos Φοίνικας Διαγόρας Ραχών Ικαρίας samos samos samos samos samos samos samos ΑΣΣΑ Αναγέννηση
samos

Σάββατο 14 Μαρτίου 2015

Άγιος Αθανάσιος – Κέρκης 1-4

(Του Σιδερή Παπαγεωργίου)
Ο ΚΕΡΚΗΣ ΜΑΡΑΘΟΚΑΜΠΟΥ συνέχισε την ανοδική πορεία του στη Β΄Κατηγορία Σάμου επικρατώντας του ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΥΔΡΟΥΣΣΑΣ εκτός έδρας με 4-1. Έγινε ένα δυνατό και καθαρό παιχνίδι με πολλές φάσεις κάτω από συνεχή βροχή και σε πολλά σημεία του γηπέδου Κοντακεϊκων υπήρχαν λάσπες και νερά. Οι γηπεδούχοι είχαν την εδαφική υπεροχή και ο Κέρκης έπαιζε με ξαφνικές αντεπιθέσεις. Σε δυο απ’ αυτές μπήκε μπροστά στο σκορ με δυο ωραία τέρματα του Γιάννη Προσήλια στο 20΄ & το 40΄ του Α΄ ημιχρόνου. Στο Β΄ μέρος ο Αγ. Αθανάσιος πίεσε περισσότερο, πέτυχε γκολ στο 50΄ με κεφαλιά του Ματσικουρλή κι έχασε αρκετές ευκαιρίες για ισοφάριση την σπουδαιότερη μετά από εκτέλεση πέναλτυ του Τασσόπουλου που το απέκρουσε ο Αργύρης Χάνης. Ο Αγ. Αθανάσιος είχε και δυο δοκάρια στον αγώνα με τον Τριανταφύλλου. Ο Κέρκης προηγήθηκε με 3-1 στο 70΄ με τέρμα του Γιάννη Παπαγεωργίου που μπήκε σαν αλλαγή στις αρχές του Β΄ ημιχρόνου και στο 80΄ έγινε το 4-1 μετά από ωραία προσπάθεια του Δημ. Καπρέλλη που πέρασε τον τερματοφύλακα και μπήκε με τη μπάλα στα δίχτυα και ουσιαστικά τελείωσε το παιχνίδι.-