- - - ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Πυθαγόρας ΑΕ Καρλόβασι ΑΟ Πολυκράτης samos samos samos Φοίνικας Διαγόρας Ραχών Ικαρίας samos samos samos samos samos samos samos ΑΣΣΑ Αναγέννηση
samos

Κυριακή 8 Μαρτίου 2015

Κερκης Λαιλαπας 3-2

(Του Σιδερή Παπαγεωργίου)
Στο γήπεδο Μαραθοκάμπου διεξήχθη σήμερα 8-3-2015 ο εξ αναβολής αγώνας ποδοσφαίρου Β΄ Κατηγορίας Σάμου μεταξύ των ομάδων του Κέρκης Μαραθοκάμπου – Λαίλαπας Χώρας. Ήταν ένα αμφίρροπο παιχνίδι όπου παίχτηκε κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο με αρκετές χαμένες ευκαιρίες, πάθος και δύναμη αλλά μέσα σε αθλητικά πλαίσια κι από τις δυο ομάδες. Στα μέσα του Α΄ ημιχρόνου προηγήθηκε ο Λαίλαπας με άπιαστο σουτ του Λούτσου στο Γάμα του Αργ. Χάνη. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κέρκης ανέβηκε αισθητά και γρήγορα ισοφάρισε με προβολή από κοντά του Δημ. Καπρέλλη μετά από σέντρα απ’ τα δεξιά του Κων. Κουτσοδόντη και μετά από λίγα λεπτά προηγήθηκε με 2-1 με καρφωτή κεφαλιά μέσα απ’ την περιοχή του Γιάννη Παπαγεωργίου ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Κων. Κουτσοδόντη. Ο Λαίλαπας ισοφάρισε σε μια αντεπίθεση με άψογο πλασέ του πρώην παίχτη του Κέρκη Μανώλη Πήττα ο οποίος δεν πανηγύρισε το γκολ. Το τελικό σκορ 3-2 έγραψε ο Δημ. Καπρέλλης με δυνατό σουτ μέσα απ’ την περιοχή λίγα λεπτά πριν απ’ την λήξη του αγώνα.