- - - ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Πυθαγόρας ΑΕ Καρλόβασι ΑΟ Πολυκράτης samos samos samos Φοίνικας Διαγόρας Ραχών Ικαρίας samos samos samos samos samos samos samos ΑΣΣΑ Αναγέννηση
samos

Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2012

Καρλόβασι-Διαγόρας : 5-0

(Ρεπορτάζ Κυρ. Αγγελέτος)
Η ομάδα του Καρλοβάσου μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 2' ο Κατσιάνης  Α. με πλασέ κάνει το 1-0, Στο 6' ο Καλατζής ανατρέπει τον Κουτσό και ο διαιτητής  δίνει το πέναλτι και κίτρινη κάρτα στον Καλατζή (λόγω των τροποποιήσεων του Κ.Α.Π  δεν είναι απαραίτητα κόκκινη κάρτα μέσα στην μεγάλη περιοχή) το εκτελεί  ο Τσαμουδάκης  Λ. και ο Καλατζής με διπλή απόκρουση κρατάει το "μηδέν".  Στο 15' ο Τζιομπάι με ατομική ενέργεια κάνει το 2-0,  Στο 30' ο Κατσιάνης  Α. με πλασέ κάνει το 3-0 και στο 41' εκτέλεση φάουλ  Σπάρταλη η μπάλα πάει στο Τζιομπάι και εκείνος με κεφαλιά κάνει το  4-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.  Στο  δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε με την γηπεδούχο ομάδα να δημιουργεί προϋποθέσεις  για γκολ και τον Διαγόρα να προσέχει την άμυνα του. Στο 75' σέντρα Σπάρταλη η μπάλα πάει στον Καραμαρούδη και εκείνος με ωραίο πλασέ κάνει το τελικό  5-0.
Α.Ε Καρλοβάσου (Λατσάρας): Καλατζής, Ζορμπάς, Ταμβακολόγος, Τσιτσεκλής, Κοντάρας, Σέφα, Τζιομπάι, Καραμαρούδης, Μαρτζάβας, Σπάρταλης, Κατσιάννης Α.
Διαγόρας (Κόχυλας) : Καρούτσος Π., Καρίμαλης Γ.,Καρούτσος Γ. Καρίμαλης Φ., Καρούτσος Α. , Τσαμουδάκης Σ, Τσαμουδάκης Λ., Βρούλος Ν., Κουτσός Ι ., Τσεπέρκας Γ., Σκρίνος Α